A budapesti multikat irodaházakban fogjuk megtalálni, az esetek meggyőző többségében több másik BSC-vel közösen bérelt acél- és üvegpalotákban.
Egy irodaház kiválasztásakor döntő kritérium a "jó közlekedés". Ezalatt persze nem feltétlenül a 7-es buszt vagy a 4-6-os villamost értjük (pedig az is jó lenne), hanem a metrót, azon belül is leginkább a 3-as (kék) vonalat. Valamiért ezek a multik nagyon vonzódnak a kék metróhoz és annak vonzáskörzetéhez:
- Gyöngyösi utca: Duna Plaza (Genpact)
- Árpád híd: Westpoint (Exxon, Nalco, GE), Duna Tower (IBM, InBev)
- Dózsa György út: Spirál (vigyázat, magyar név! - Celanese)
- Lehel tér: Westend Business Center (Diageo)
- Nyugati tér: Eiffel Irodaház (Sony, Cetelem, Givaudan)
- Kálvin tér: City Gate (IBM, Nokia)
Persze ez nem kizárólagos, pl. Cemex (Buda, Kapás utca), Vodafone VOCH (Aréna Corner, Stadionok), BP (Soroksári út), T-Systems, Tata, Nissan (Infópark) - de azért látjuk, hogy nagyrészben a Belvárostól kijjebb, de metróval gyorsan megközelíthető helyekről beszélünk (attól eltekintve, hogy a megállótól még hány percet kell gyalogolni).
Ellentétben a külföldön talán inkább preferált ipari parkokkal (industrial park), a budapesti multik tehát a város forgalmas részein helyezkednek el, kiépéített infrastruktúrához, meglévő szolgáltatásokhoz (bolt, posta, fodrászat, szórakozóhelyek, éttermek) közel - kevésbé igényelnek pluszberuházást.
Így hát semmi szükségünk autóra, korai és ritkán járó különjáratokra (Budaörs, BAT) - elég egy BKV-bérlet, és gyorsan beérünk. Nem vagyunk ráutalva a városszéli, szigorúan őrzött ipartelep saját kantinjára, szabadon kimehetünk ebédidőben és számtalan étterem, menza közül választhatunk.